Často kladené otázky

 1. Proč hořké látky?
 2. Mohu používat vaše přípravky s přírodními hořkými látkami?
 3. Mohou přípravky BitterLiebe používat děti?
 4. Proč kapky BitterLiebe obsahují alkohol?
 5. Co obsahují výrobky BitterLiebe?
 6. Lze výrobky BitterLiebe mezi sebou kombinovat?
 7. Jaká je snášenlivost produktů?
 8. Mohu užívat výrobky BitterLiebe, když jsem těhotná nebo kojím?
 9. A co vedlejší účinky?
 10. Lze kapky BitterLiebe užívat s vodou?
 11. Jaký je rozdíl mezi kapkami a kapslemi BitterLiebe?

 

1. Proč hořké látky?

Potřebujete více hořké chuti!

V důsledku průmyslového zpracování potravin a výroby hotových pokrmů z naší stravy zcela vymizela hořká chuť. Tím pádem už není náš chuťový smysl, zvlášť jeho rozlišovací schopnost pro hořkou chuť, tak rozvíjen, protože mu k tomu chybí dostatek podnětů. Což je ovšem velká škoda, protože "hořké" v sobě zahrnuje spoustu cenných vlasností důležitých pro to, aby naše zdraví zůstalo v rovnováze. Dát si po jídle něco, co obsahuje přírodní hořčiny, je vynikající způsob, jak podpořit své zdraví.

Opět vás láká tabulka čokolády a chuť na sladké zase nakonec vyhraje? Zkuste místo sladkého nějaký z našich výrobků obsahujících přírodní hořčiny.

2. Mohu používat vaše přípravky s přírodními hořkými látkami?

Pokud si nejste jisti, zda jsou naše produkty s přírodními hořčinami vhodné i pro vás, obraťte se s tímto dotazem na svého ošetřujícího lékaře. Protože naše přípravky jsou pouze potravinové doplňky, nemůžeme bohužel poskytnout žádné bližší informace pro konkrétní případy, jako je tento.

3. Mohou přípravky BitterLiebe používat děti?

Z nabídky našich produktů bychom pro děti doporučili náš bylinný čaj nebo kořenicí prášek. V případě ostatních produktů se prosím se svým dotazem obraťte na dětského lékaře.

4. Proč kapky BitterLiebe obsahují alkohol?

Alkohol dokáže z bylinek doslova "vytáhnout" všechny cenné a účinné látky, také aromatické látky a barviva. Proto alkohol, ve kterém jsou bylinky naloženy, obsahuje tolik hodnotných látek. Současně funguje alkohol jako konzervant a výrazně prodlužuje trvanlivost daného výrobku.

Nenechte se ovšem odradit vysokým obsahem alkoholu.

Obsah alkoholu ve třech denních dávkách našeho doporučeného množství odpovídá obsahu alkoholu v jedné sklenici jablečného cideru.*

S alkoholem v našich kapkách BitterLiebe si nemusíte dělat žádné starosti ani v případě, že jste řidiči motorových vozidel. Ani na jejich řízení nemají kapky žádný negativní vliv.

Pokud však alkohol nesmíte nebo nechcete, v tom případě vám doporučujeme naše kapsle.

* u obsahu alkoholu ve výrobku je nutné rozlišit mezi "obsahem alkoholu (Vol. %)" a mezi "množstvím čistého alkoholu". Pokud například vypijete 0,5 l jablečného džusu denně, zkonzumujete 2 g čistého alkoholu (4 gramy na litr). Pro srovnání: s denní dávkou BitterLiebe zkonzumujete 0,7g čistého alkoholu.

5. Co obsahují výrobky BitterLiebe?

U nás v BitterLiebe používáme na výrobu pouze vybrané bylinky a přísady bez umělých příměsí. Všechny kompletně vznikly a pocházejí z Německa a úspěšně prošly podrobnými testy na přítomnost těžkých kovů a pesticidů. Naše výrobky jsou plně veganské a nejsou testovány na zvířatech. Podrobné složení daného výrobku najdete na jeho konkrétních stránkách dole pod záložkou "Složení".

6. Lze výrobky BitterLiebe mezi sebou kombinovat?

Ano, všechny naše výrobky můžete mezi sebou kombinovat, například kapsle před hlavním jídlem a kapky po jídle. A tak neváhejte a sami si vyzkoušejte, v jaké formě vám naše výrobky BitterLiebe budou vyhovovat nejlépe a také budou na vás nejlépe fungovat. :)

7. Jaká je snášenlivost produktů?

Všechny naše výrobky jsou stoprocentně přírodní (obsahují 100 procent přírodních látek) bez dalších přídavků či příměsí. K tomu jsou plně veganské, bezlepkové a bez laktózy.

8. Mohu užívat výrobky BitterLiebe, když jsem těhotná nebo kojím?

Rády byste užívaly naše výrobky s přírodními hořčinami v době, kdy jste těhotná nebo právě kojíte? Poraďte se předem se svým lékařem. Jako výrobci potravinových doplňků se k tomu bohužel nemůžeme vyjádřit více.

9. A co vedlejší účinky?

Čistě z právního hlediska nemůžeme k vedlejším účinkům nic říct, protože naše výrobky nejsou léky, ale potravinové doplňky. Všeobecně nám ale žádné vedlejší účinky nejsou známy, neboť jde o přírodní byliny, respektive hořké látky v takových bylinách obsažené. Prosíme, nejprve tedy vyzkoušejte, zda tyto bylinky snášíte či vám některá z nich nedělá dobře.

10. Lze kapky BitterLiebe užívat s vodou?

Kapky BitterLiebe můžete samozřejmě naředit v malém množství vody, abyste trochu "srazili" jejich chuť. Obecně ale doporučujeme nakapat si je na jazyk přímo.

11. Jaký je rozdíl mezi kapkami a kapslemi BitterLiebe?

Jak pro kapky, tak pro kapsle BitterLiebe platí, že jejich základem jsou výtažky přírodních hořkých látek a že mají podobné složení a také účinek. Liší se pouze ve formě, v jaké je užíváte.

Spousta našich zákazníků si kupuje produkty oba a užívá je současně, a tak jsou příslušné receptory na hořké látky drážděny jak na jazyku (v případě kapek), tak i ve střevně-žaludečním traktu (v případě kapslí).

V lidském organismu se totiž tyto receptory nacházejí právě i ve střevně-žaludečním traktu. Kapky, které si kápneme na jazyk, ve střevně-žaludečním traktu nemají šanci působit, zato kapsle ano: jejich obsah se totiž do těla dostane až v žaludku a dále se vstřebá. Kapsle tedy představují možnost, jak aktivovat receptory na hořké látky i ve střevně-žaludečním traktu. Kromě hořkých látek obsahují naše kapsle i přírodní vápník z mořské červené řasy, proto doporučujeme užívat kombinaci kapek a kapslí.